Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

Los MS: Čeští muži začnou proti Švýcarsku, ženy s Velkou Británií

23. 3. 2017 | Redakce
Hokejbalové mistrovství světa, které se koná od 1. do 10. června v Pardubicích, zná los kategorie A mužů a žen. Mužská část je rozdělena do dvou skupin A a B, ve které se nachází český tým. Ženy tvoří se šesti celky jednu skupinu.
 

Češi se potkají ve skupině s USA, Slováky mohou potkat až v play off

Český tým mužů, který na MS 2015 v Zugu skončil třetí, doplní ve skupině B stříbrní medailisté z předloňského mistrovství Spojené státy americké společně se Švýcary, Portugalci a Italy. Skupinu A tvoří obhájci zlata Slováci, s nimiž o postup zabojují hráči Řecka, Kanady, Finska a Indie.

Šampionát odstartuje ve čtvrtek 1. června zápasem mezi USA a Itálií. Český tým zahájí turnaj ve stejný den od 18 hodin, kdy se proti nim postaví Švýcaři. Poté vyzvou postupně Itálii, papírově nejsilnějšího protivníka z USA a po dni volna zakončí v pondělí program proti Portugalsku. Slováci zahájí cestu za obhajobou také ve čtvrtek, kdy se od 14 hodin postaví Indii. Po duelech s Finy a Řeky udělají tečku za základními skupinami program zápasem proti Kanadě.

Ženy hrají v základní skupině všechny proti všem

Ženy se utkají v jedné skupině systémem všechny proti všem. Proti obhájkyním titulu a nejúspěšnějšímu ženskému týmu z Kanady se postaví v Zugu stříbrné Češky, bronzové Slovenky, Američanky, Italky a Britky.

Ženský turnaj vypukne na rozdíl od mužské části až v sobotu. První duel sehrají hráčky USA a Itálie. Obhájkyně zlata z Zugu Kanaďanky čeká velký boj proti Slovenkám. Češky potkají na úvod Velkou Británii. Ženy hrají bez jediného dne volna a domácí hráčky vyzvou postupně s Italky, Slovenky, Američanky a stejně jako na minulém MS zakončí základní skupinu bojem proti Kanadě.

České zápasy:

Muži

Čtvrtek 1. 6. 18:00 Česká republika – Švýcarsko

Pátek 2. 6. 19:00 Itálie - Česká republika

Sobota 3. 6. 16:30 USA - Česká republika

Pondělí 5. 6. 20:10 Česká republika – Portugalsko

Ženy

Sobota 3. 6. 19:00 Česká republika – Velká Británie

Neděle 4. 6. 17:00 Česká republika – Itálie

Pondělí 5. 6. 16:00 Česká republika – Slovensko

Úterý 6. 6. 16:30 USA - Česká republika

Středa 7. 6. 19:00 Kanada - Česká republika