Menu Zavřít
Více Zavřít
Propagace

Centrum zábavy na šampionátu? Fanzóna přinese koncerty i dětské atrakce

15. 5. 2017 | Martin Voltr
Prvních deset červnových dní se bude celý hokejbalový svět upínat k bojům na dvou plochách pardubické Tipsport areny, vedle samotných zápasů ale na mistrovství světa půjde hlavně o fanoušky. Na parkovišti za halou tak vyroste obří fanzóna. Pro návštěvníky turnaje bude nachystaný program každý den od 9 do 24 hodin, vstup je po celou dobu zdarma.
 

Aréalu budou vévodit dvě mobilní hokejbalová hřiště, na nichž budou během celého mistrovství probíhat turnaje mládeže, škol či žen, připravená bude i hokejbalová střelnice. Ve fanshopu si fanoušci budou moci zakoupit předměty s logem šampionátu – ať už šálu, kšiltovku, tričko nebo třeba ručník. Připraveny budou stany s občerstvením pro návštěvníky i hráče, v celé fanzóně se stejně jako uvnitř haly zdarma připojíte na wifi.

Jedním z cílů organizátorů je přitáhnout do centra dění rodiny s dětmi. Jednotlivé dny, a především ty víkendové, tak doplní zábavý program. Malé fanoušky navštíví klaun Ronald z McDonaldu, postavičky z Madagaskaru a samozřejmě i maskot mistrovství Bendy. Vedle dalších atrakcí se bude ve fanzóně prezentovat i blížící se Olympiáda dětí a mládeže, která se na přelomu ledna a února 2018 vrátí do Pardubického kraje po patnácti letech.

Mistrovství doprovodí i řada hudebních akcí. Každý večer zahraje na pódiu některá z regionálních kapel a DJ, největším tahákem bude jednoznačně koncert Vypsané Fixy v sobotu 3. června. Pardubická kapela nahrála i oficiální hymnu turnaje, která bude návštěvníkům představena už první den v rámci zahajovacího ceremoniálu před úvodním zápasem české reprezentace se Švýcarskem. Semifinálovým bitvám v pátek 9. června bude předcházet koncert kapely Děda Mládek Illegal Band.

Během šampionátu potkáte ve fanzóně řadu známých hokejových a hokejbalových osobností. Účast přislíbili Richard Král, Dušan Salfický a další. Věrné hokejbalové fandy v aréně rozhodně potěší setkání mistrů světa ze zlatých domácích šampionátů v letech 1998 a 2009, stejně jako přátelské utkání českých veteránů s těmi slovenskými.

Pardubice jsou vyhlášeným hokejovým městem, pořadatelé tak věří, že hokejbal vyvolá u místních příznivců stejné nadšení. „Úzce spolupracujeme jak s hokejovým klubem, tak fanklubem HC Dynamo. Věříme, že i hokejoví fanoušci přijdou fandit našim hokejbalistům. Můj smělý odhad je pět tisíc lidí na zahajovací utkání,“ říká člen organizačního výboru Radek Mašík.

Návštěvníci, kteří se do Pardubic vydají, si navíc mohou užít nejen samotné mistrovství. Souběžně totiž bude ve městě probíhat řada dalších akcí. Úvodní víkend nabídne folklorní festival Pernštýnská noc či leteckou show, závěrečné dny budou zase patřit dostihům nebo přehlídce kulturní amatérské scény Zrcadlo umění. Ulice města se středobodem na Pernštýnském náměstí tak budou žít až do noci.