Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

Je tu čtvrtfinále! Češi vyzvou Indy, obhájce zlata čeká Portugalsko

8. 6. 2017 | Martina Nová
Ženy mají ve čtvrtek volno a budou moci nabrat potřebné síly do bojů o medaile. Klíčové chvíle na turnaji ale čekají muže, neboť je na programu čtvrtfinále skupiny A. Týmy, které neuspěly v osmifinále a také které skončily na páté pozici skupin A1 a A2, čeká boj o setrvání ve vyšší divizi. Nebudou chybět ani semifinále B poolu.
 

Češi prošli základní skupinou se třemi výhrami ze čtyř zápasů a v každém duelu se jim podařilo bodovat. Nakonec obsadili druhé místo a ve čtvrtfinále narazí na Indii. Indové ve skupině A1 zvládli klíčové zápasy, i když padli se silnou Kanadou a obhájci zlata ze Slovenska, poradili si s Finskem a Řeckem, čímž si zajistili jistotu čtvrtfinálové účasti. Indii se podařilo doposud svou jedinou medaili vybojovat na šampionátu 2009 v Plzni, kde byli druzí.

Jako první do čtvrtfinálového souboje vběhnou Američané s Řeky. Řecko se ve středu dostalo mezi nejlepší osmičku díky výhře nad Haiti. Po nich se představí na hrací ploše Tipsport areny obhájci mistrovského titulu Slováci, kteří narazí na Portugalce, ti v osmifinále pokořili Francouze. Čtvrtý zápas o účast v semifinále sehrají Kanaďané se Švýcary. Kanada až na duel se Slovenskem vyhrála vše, co mohla, Švýcaři se zase postupem turnaje zlepšují, i přes úvodní prohru 0:6 s Českem zvládli klíčové mače a s USA uhráli pohledný výsledek 1:2.

Na pořadu dne je také utkání o účast v A skupině na příštím mistrovství světa, ve hře jsou Finové, Italové, Francouzi a Haiťané. Postaví se proti sobě Finsko a Francie, druhá dvojice je tudíž Itálie a Haiti. Finové ani Italové na letošním šampionátu nevybojovali ani bod, oproti tomu hokejbalisté z ostrova v Karibiku a hráči galského kohouta ovládli svou základní B skupinu.

K dalším důležitým událostem čtvrtečního programu patří bezesporu také semifinále B poolu. Týmy, které se umístily na třetím a čtvrtém místě skupiny B3 a první s druhým skupiny B4 budou bojovat o cenné kovy. Proti sobě se postaví Kajmanské ostrovy s Hongkongem a Velká Británie s Arménií. Uskuteční se také utkání o 17. a 18. místo mezi Bermudami a Libanonem.

Rozpis zápasů osmého dne

10:00 Finsko - Francie (Tipsport arena)

Stream

Online přenos

10:00 Bermudy - Libanon (malá hala)

Stream

Online přenos

13:00 USA – Řecko (Tipsport arena)

Stream

Online přenos

13:00 Itálie – Haiti (malá hala)

Stream

Online přenos

16:00 Slovensko - Portugalsko (Tipsport arena)

Stream

Online přenos

16:00 Kajmanské ostrovy - Hongkong (malá hala)

Stream

Online přenos

19:00 Česká republika - Indie (Tipsport arena)

Živě na ČT Sport

Stream

Online přenos

19:00 Velká Británie - Arménie (malá hala)

Stream

Online přenos

21:30 Kanada - Švýcarsko (Tipsport arena)

Stream

Online přenos