Menu Zavřít
Více Zavřít
Arény a vstupenky

Organizátoři hlásí: Pardubické mistrovství bude child-friendly!

19. 5. 2017 | Johan Čáp
Pardubické mistrovství světa nebude čistě jen přehlídkou toho nejlepšího hokejbalu na planetě. Organizátoři si totiž připravili pro návštěvníky bohatý doprovodný program. Fanzóna se stánky partnerů, koncerty, soutěžemi, turnaji, v pestré nabídce si to své vyberou jak dospělí, tak i nejmenší fanoušci. Ani na ně, potenciální nástupce současné generace hráčů, se v Pardubicích nezapomíná, spíše naopak, mladá krev prakticky nebude vědět, kam dřív mezi zápasy skočit.
 

Hokejbaloví skauti budou mít na začátku června v „městě perníku“ žně, dvě mobilní hokejbalová hřiště ve fanzóně totiž prakticky každý den nabídnou i pro ostatní přihlížející turnaje mladou krev českého hokejbalu. Mladší žáci, přípravky, ale i finálový turnaj Junior Challenge Cupu hraného systémem 3+1 tak symbolicky doplní hokejbalové profesionály, kteří se budou střetávat nedaleko těchto dvou open air ploch.

Fanzónu však ovládnou i ve čtyřech termínech školy, které mohou strávit červnová dopoledne aktivním způsobem v rámci sportovních dnů. Ovšem děti budou mít i další možnosti vyžití, po celou dobu šampionátu bude před halou k dispozici mnoho dětských atrakcí jako skákací hrad, střelnice, animační programy nebo Playstation gamezóna.

Svou prezentaci zde bude mít i Olympiáda dětí a mládeže, která se uskuteční v Pardubickém kraji příští rok v lednu a přivítá přes 1700 účastníků, kteří si pod patronátem Českého olympijského výboru okusí alespoň něco z atmosféry toho „pravého“ svátku zimních sportu. Zábavu ve fanzóně kromě maskota mistrovství Bendyho zajistí kupříkladu klaun Ronald se svou McDonald´s show či postavičky z animovaných příběhů Madagaskar.

Živo však nebude jen v okolí samotných hal. Na hradě Kunětická hora si budou moci nejen mladí návštěvníci zapózovat se středověkým hokejbalistou, na pardubickém zámku bude v úvodních dnech šampionátu k vidění výstava populární stavebnice LEGO.

Na sobotu 3. června se pak chystá na pardubickém dostihovém závodišti Super dětský den, kde bude hlavním tahákem vystoupení Michala Nesvadby, klauna Ferdy s Olafem nebo Minimax show. V celém areálu pak bude pro malé návštěvníky připravena opravdu bohatá nabídka, od ukázky neobvyklých sportů jako kin-ball nebo lakros, ale kupříkladu i virtuální realita.

Na samotný hokejbalový turnaj je vstup pro děti do 120 cm zdarma, denní vstupenka pro mládež do 18 let nad tuto výšku bude stát 50 Kč, na semifinále a finále poté 100 Kč. „Přijeďte na 10 dní do Pardubic a nudit se nebudete“, zve David Kantor, člen organizačního výboru. Tohle platí nejen pro děti, hokejbalový svátek má připravenou zábavu pro celou rodinu!