Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

B-pool je minulostí! Na zlato dosáhl Hongkong, stříbro berou Britové

9. 6. 2017 | Johan Čáp
Probíhal paralelně v rámci celého turnaje. Často za bouřlivé atmosféry na malé hale. Z pohledu emocí mu nic oproti elitní skupině nechybělo. Za devět dnů přinesl nespočet zajímavých příběhů. Tyto rysy v sobě měla B divize mužského mistrovství světa, která ukázala pardubickému publiku jinou tvář hokejbalu. Rodící se týmy, exotické reprezentace, průkopníky, kteří se přičinili o expanzi zatím relativně tohoto mladého sportu, ovšem i obrovskou radost ze hry a samozřejmě z vítězství. B-pool nebyl jen menším bratrem elitní divize!
 

Celý turnaj čítal na začátku osm týmů rozdělených do dvou stejně početných skupin, ze kterých následně postupovaly nejlepší dva celky do skupiny B3, třetí a čtvrtý z obou čtveřic čekaly další dva souboje ve skupině B4. Pro mnohé byl největším překvapením už na začátku turnaje tým Haiti, který poprvé prohrál až na konci skupiny B3 s Francií.

Právě tento karibský stát spolu s Francouzy následně postoupil do boje o 9. - 12. místo, v němž se dokonce mohli poprat o účast v nejvyšší divizi pro následující mistrovství. Ani jeden však své klíčové bitvy nezvládl, na účast mezi nejlepšími deseti mančafty planety si tak některý z druhodivizních týmů bude muset počkat minimálně čtyři roky.

Semifinále B-poolu se týkalo dvou prvních družstev ze skupiny B4 a nepostupujících do „baráže“ ze skupiny B3. Hongkong si v prvním z nich poradil s Arménií s Kajmanskými ostrovy v poměru 3:2, Britové podporovaní už tradičně hlasitým publikem porazili Armény 4:2.

Pátek patřil samotnému vyvrcholení celého klání play-off B-poolu. Bronz si tak z Pardubic poveze poprvé v historii Arménie, která v bitvě s Kajmanskými ostrovy zvítězila 6:3, zlato pak čekalo na Hongkong, který svou formu vystupňoval právě na závěrečná utkání, když si s Brity poradil v poměru 3:0.

Konečné pořadí B-poolu po play-off
1.Hongkong
2. Velká Británie
3. Arménie
4. Kajmanské ostrovy
5. Libanon
6. Bermudy

All-star tým: Brian Marchetti (Velká Británie) – Fabrice Décosse (Haiti), Tom Worthington-White (Bermudy) – Jess Tanguy (Francie), Christopher Morrison (Velká Británie), Lokki Kwan (Hongkong)

Nejlepší brankář: Jean Francios Aumais (Arménie)
Nejlepší obránce: Eric Armstrong (Kajmanské ostrovy)
Nejlepší útočník: Paul-Arthur Plaisir (Haiti)

Příběhy z B-poolu

Příběh nejstaršího hráče turnaje hrajícího v obraných řadách Bermud čtěte zde.

Na mistrovství hraje mnoho rodinných klanů, v B-poolu byla nejpočetnější ta hrající jak za Arméni, tak za tým Kajmanských ostrovů. O trojici synovců a jednom zapáleném strýci si přečtěte zde.

Arménský tým nakonec vybojoval třetí místo, a to i zásluhou otce se synem, kteří hrají v jednom týmu. O hokejbalové raritě čtěte zde.

Velkou postavou B-poolu byl i bývalý hokejový brankář Robert Slipčenko, který chytal jeden čas v extraligové Slavii. Rozhovor s reprezentantem Kajmanských ostrovů zde.