Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

Je to skvělý pocit, říká kapitán Lokki Kwan po výhře první zlaté medaile pro Hongkong

9. 6. 2017 | David Klier
Na svém druhém mistrovství světa a na pátém šampionátu Hongkongu Lokki Kwan dovedl jeho tým za zlatou medailí v nižší divizi a historicky prvním cenným kovem. „Společně se spoluhráči si dnes zajdu na pár drinků,“ řekl se širokým úsměvem na tváři.
 

„Dnešní zisk zlaté medaile je skvělý pocit. Před dvěma lety jsme skončili čtvrtí. Tohle je moje druhé mistrovství, ze kterého naštěstí odjíždíme se zlatem,“ řekl kapitán Lokki Kwan poté, co jeho tým zdolal Velkou Británii 3:0.

„Jsou velice těžký soupeř. Mají pár hodně dobrých hráčů. My jsme odvedli naší práci a nedovolili jsme jim skórovat,“ odhalil herní plán na zlatou medaili v B poolu. Zmínil i Chrise Morrisona, s kterým se Kwan potkal v all-star výběru.

„Ano, to byl on. Museli jsme si ho hlídat, a to se nám podařilo. Všichni jsme věděli na koho si máme dávat pozor, to jsme zvládli. Dali jsme do toho vše, běhali jsme co to šlo, bylo to zasloužené vítězství,“ pochválil své spoluhráče za skvělý zápas. Čistý štít nám v závěrečném zápase rozhodně pomohl. Brankář Lui tomu velkou mírou pomohl skvělým zákrokem ve třetí třetině. „V situaci dva na nikoho skvěle zasáhl. Držel nás po celou dobu turnaje, třikrát dokonce dokázal udržet čistý štít,“ sdělil Kwan o brankáři číslo jedna v brance Hongkongu.


Hongkong — Vítěz B-poolu mistrovství světa 2017

Hongkong odehrál v Pardubicích skvělý turnaj, a i místní fanoušci si velice užívali jejich přítomnost. „Bylo to skvělé. Všichni jsou zde strašně milí. Všichni lidé zde respektují tento sport a všichni jsou zde, aby si to užili, ne?“ sdílel kapitán Hongkongu jeho zkušenosti z hostitelského města šampionátu.

Jak budou oslavy čerstvých mistrů světa vypadat? „Myslím, že si se spoluhráči zajdu na pár drinků, nevím však kde skončíme,“ směje se. „Chutnali jsme české pivo a je úplně skvělé. Dali jsme si ho tu a tam a také pár v Praze, kde jsme byli, když jsme měli volno,“

Zlato v nižší divizi vypadá, jako že je Hongkong připraven posunout jeho hru na vyšší level. „Víte co? Odtud se může jít pouze nahoru. Nevím, jaký je plán na systém dalšího turnaje. Jednu věc ale vím už teď. Příště se budeme snažit ještě více,“ slíbil Lokki Kwan.