Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

Je to tu! Ve čtvrtek startuje mistrovství světa v Pardubicích

31. 5. 2017 | Matěj Vybíral
Hodiny odbíjejí poslední den do startu šampionátu. Začíná dvanácté mistrovství světa v hokejbale, potřetí na území české republiky. Předchozí dva turnaje v Litoměřicích a Plzni česká reprezentace ovládla, povede se o i tentokrát? Už první den šampionátu může napovědět, jak je na tom Česko letos a jestli bude útočit na medaile. Úvodní utkání domácího celku začíná v 18:00 proti Švýcarsku.
 

V šest hodin večerních už odstartuje to, na co se těší fanoušci po celé republice. Česká mužská reprezentace odehraje své první utkání! A start to bude velmi ostrý, proti Česku se postaví reprezentace Švýcarska. Hned v úvodu přichází důležitý souboj, který bude rozhodovat v boji o postup, případně o soupeři pro čtvrtfinále. Češi jsou v tomto duelu favorité a výhra by je určitě nakopla do dalších bojů. Očekává se několik tisíc diváků a skvělá atmosféra, která požene Česko za vytouženou výhrou!

Švýcarsko se poslední léta zvedá, na domácím mistrovství v roce 2015 skončilo šesté. V České republice již letos hrálo na přípravném turnaji v Plzni, kde se nepředvedlo vůbec špatně. Jednou porazilo Slovensko a dvakrát potrápilo i Čechy, kteří vyhráli oba duely těsně 3:2, z toho jeden po nájezdech. Švýcaři určitě nepřijeli do Pardubic na výlet, budou chtít domácímu týmu vzdorovat a ze skupiny A2 si vybojovat postup do čtvrtfinále, v něm už se může stát cokoliv.

Už ve 14 hodin odšpuntuje mistrovství zápas skupiny A1 mezi obhájci titulu Slovenskem a Indií. Slováci opět patří mezi velké favority turnaje a do šampionátu budou chtít vstoupit výhrou. V týmu mají několik nováčků, sám trenér Jozef Ďuris před nominací hlásil, že je nejdůležitější, aby si tým sednul jako celek. Naši sousedé určitě mohou očekávat i podporu v hledišti, předpokládá se, že nějací fanoušci ze Slovenska rozhodně dorazí. Mají proč, Slovensko získalo jako jediné na každém mistrovství světa medaili!

Indie se na šampionátu představí poprvé od roku 2009, kdy v Plzni zažila parádní turnaj. Prošla až do finále, kde dlouho trápila český tým. Až ve třetí minutě prodloužení rozhodl gólem Novák. Indie brala stříbro, ale i tak to pro ni byl obrovský úspěch. V týmu žádné velké hvězdy nemá, ale je velmi nevyzpytatelná a jistě Slovákům nedá nic zadarmo.

Večer, konkrétně ve 20:30, se rozehraje i druhý duel skupiny A1, a to mezi Řeckem a Kanadou. Pětinásobní mistři světa znovu touží po zlatu, naposledy vypadli ve čtvrtfinále se Slovenskem. Jako první jim v cestě stojí Řecko, které na posledním šampionátu překvapilo výhrou právě nad Kanadou a celkovým čtvrtým místem, v souboji o bronz padlo s Českem.

V malé hale začnou i utkání nižší divize, takzvaného B-poolu. Ve 14:00 se rámci skupiny B1 střetne Francie s Velkou Británií, od 18:00 budou hrát Kajmanské ostrovy s Haity a ve 20:30 svůj zápas rozehraje Arménie proti Hong Kongu.

Rozpis zápasů prvního dne:

14:00 Slovensko – Indie (Tipsport arena)

Stream

Online přenos

14:00 Francie – Velká Británie (malá hala)

Stream

Online přenos

18:00 Česko – Švýcarsko (Tipsport arena)

Živě na ČT sport

Stream

Online přenos

18:20 Kajmanské ostrovy – Haiti (malá hala)

Stream

Online přenos

20:30 Řecko – Kanada (Tipsport arena)

Stream

Online přenos

20:40 Arménie – Hong Kong (malá hala)

Stream

Online přenos