Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Slovenky na nájezdy porazily Itálii, v semifinále vyzvou Češky

7. 6. 2017 | Petr Sumbal
V posledním zápase skupinové fáze ženského turnaje se utkaly Slovenky s Italkami. Italky už se ani v případě vítězství nemohly kvalifikovat do semifinále, Slovenky hrály o třetí místo ve skupině. V první třetině moc akce k vidění nebylo, jedině Klučníkova byla blízko gólu, ale před poloprázdnou bránou selhala. Ani druhá třetina žádnou přestřelku nepřinesla, Slovenky po ní vyhrávaly na střely 10:6. Ve třetí třetině veskrze defenzivní hokejbal pokračoval. Bezgólový stav neprolomila ani Italka Furlettiová, která upalovala sama na branku. Po první bezbrankové remíze na turnaji musely rozhodnout nájezdy, po nich se nakonec z vítězství radovaly hráčky Slovenska. V bitvě o finále se Slovenky utkají s českým týmem.
 

Ohlasy

Nicole Panicciaová (brankářka Itálie): Pro mě jako pro brankářku to nebylo jednoduché, musela jsem se soustředit na hru a nemyslet na nic jiného. I když to možná může znít sobecky, někdy je prostě nutné jen dělat jeden zákrok za druhým a udržet tak tým neustále motivovaný. Dneska se nám nedařilo v útoku, ale jsem opravdu pyšná na tento tým. Myslím, že v kontextu celého turnaje jsme hodně lidí oslnili. Nikdo nečekal, že se dostaneme do nájezdů proti USA i Slovensku nebo že si tak dobře povedeme proti Kanadě.

Daniela Zuziaková (brankářka Slovenska): Takhle vyrovnaný zápas už jsem hodně dlouho nezažila. Hrálo se těžko, ale nachystaly jsme se na to. Potřebovaly jsme vyhrát a to se podařilo. Co se týče semifinále, tam už moc na výběr nebylo. Jestli by to byly Kanada nebo Češky, to nám bylo jedno. Zítra máme den volna, připravíme se na to.