Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Vyrovnaný zápas rozhodnut větší střeleckou produktivitou Američanek

4. 6. 2017 | Vít Trubička
Do utkání vstoupily oba týmy celkem vyrovnaně, docela dlouho se i přes množství šancí čekalo na první branku. Ta padla až v druhé polovině první třetiny do slovenské branky. Druhou třetinu začaly opět lépe Američanky. I v té jsme však museli čekat na vstřelený gól do její poloviny, kdy se opět prosadily hráčky USA. Slovensko se poprvé dokázalo prosadit až tři minuty před koncem druhé třetiny. Třetí třetina začala naprostou dominancí Slovenek, kterou však nedokázaly střelecky využít, naopak se prosadily USA, které pak závěr kontrolovaly.
 

Ohlasy

Gwen Ranquistová-Lemieuxová (trenérka USA): Pro holky to byl opravdu velký zápas, protože Slovenky neporazily nikdy v desetileté historii šampionátů. Vývoj utkání směřoval v náš prospěch, dělali jsme samá dobrá rozhodnutí. Byly jsme první u míčků, snažily jsme se je hned střílet na bránu. Hráčky hrály podle pravidla, že každé střídání se počítá.

Maroš Hric (asistent trenérky Slovenska): Po včerejším, velmi těžkém zápase s Kanaďankami jsme dnes nepodali ani takový výkon jako včera. Nerad to přiznávám, ale musím. Američanky byly o krok před námi, byly rychlejší, byly obratnější, vypracovaly si více šancí. I když se naše hráčky snažily, bylo na nich vidět, že dnešní den není jejich.