Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Přestřelka na druhou! Bermudy porazily Francouze až po nájezdech

2. 6. 2017 | Johan Čáp
Druhodivizní střetnutí mezi Francií a Bermudami přineslo v malé hale pořádnou porci svižného hokejbalu. Hráči ostrovního státu šli ve svém prvním utkání turnaje do vedení, ale Francouzi, tak znalí obratů ze čtvrtečního bláznivé přestřelky s Brity, nezůstali s tímto stavem smířeni a během osmi minut nepříznivý stav obrátili na svou stranu. Jenže přestřelka neustávala, Bermudy si zásluhou Handse Jacksona a Merritta znovu vzaly na chvilku vedení, aby za další čtyři minuty hala burácela po francouzském vyrovnání. Napjatá třetí třetina ale překvapivě v nastaveném tempu nepokračovala, jelikož skončila bezbrankovou remízou, na řadu tak musely přijít nájezdy. Během nich viděli diváci nakonec dvojnásobný počet sérií, než je standardní počet. V té šesté byl ale úspěšnější pouze bermudský Amlong, čímž svému týmu zajistil první vítězství na turnaji.
 

Ohlasy

Jacob Amlong (střelec vítězného nájezdu): Nájezdy jsou těžké. Šel jsem na první, dal jsem gól a věřil, že nám to bude stačit. Ale Francie vyrovnala. V šesté sérii jejich hráč přestřelil, takže jsem věděl, že když proměním, tak vyhrajeme. Viděl jsem místo nad lapačkou a trefil jsem to, bylo to úžasné. Francouzi byli rychlí a dělalo nám problémy přizpůsobit se jim, ale srovnali jsme se s tím. Byl to skvělý a vyrovnaný zápas, jsme šťastní za ten bod navíc.

Maxime St-Michel (hlavní trenér Francie): Zápas s Bermudami byl pro diváky nepochybně velmi pohledný, i proto jsem na výkon svého týmu hrdý. Náš cíl před zápasem? Byl jasný, chtěli jsme v Pardubicích vyhrát všechny zápasy, což se teď ale už nepovede. Před nájezdy jsem nám věřil, že můžeme úspět, máme na tuto disciplínu výborné typy hráčů. S bodem však musíme být spokojeni.