Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Libanon premiérový zápas prohrál, přesto nevěší hlavu. Bylo to úžasné, říká Bassil Boulos

2. 6. 2017 | Klára Petrásková
Vůbec poprvé v historii se na hokejbalovém mistrovství světa letos představil tým Libanonu. Své premiérové klání zahájil proti Velké Británii vedoucím gólem, ve druhé třetině ale hráči s cedrem na prsou doplatili na svá vyloučení. Britové totiž dokázali využít hned dvě přesilovky a do poslední části vstupovali s těsným náskokem 2:1. I když se Libanon až do poslední chvíle snažil o vyrovnání, Velká Británie si už náskok pohlídala až do závěrečné sirény.
 

Libanonským hráčům v duelu rozhodně nechybělo odhodlání, o výsledku ale rozhodují góly. A v případě pátečního mače to byly především ty přesilovkové, díky nimž dokázala Británie otočit skóre na svou stranu a těsný výsledek pak ubránit. „Měli jsme příliš mnoho vyloučení. Ale nemyslím si, že bychom měli něco zásadního měnit. Byla to vyrovnaná hra až do úplného konce,“ shrnuje napínavé utkání Bassil Boulos.

Stejně jako celé mužstvo, i on si premiérový duel na šampionátu náramně užil. „Zápas byl úžasný, první v historii. Přijeli jsme sem velmi odhodlaní. Řekli jsme si, že umíme hrát hokejbal, a tak jsme ho hráli.“ Velmi důležitou součástí libanonského týmu byl také gólman Elie-Joe Skaff, jenž předváděl v brankovišti mnohdy i akrobatické kousky a držel na Libanonce na dostřel vyrovnávací brance. „Byl fenomenální,“ pochválil jeho výkon Boulos.

Kapitán Libanonu se také zamyslel nad tím, co je třeba udělat před druhým soutěžním mačem, ke kterému jeho mužstvo nastoupí už zítra. „Máme za sebou teprve první hru, ale určitě trochu zrelaxujeme. Budeme se soustředit hlavně na to, abychom hráli dobrý hokejbal,“ prozrazuje recept na výhru Bassil Boulos.

Ten si kromě samotného turnaje užívá i okolní prostředí. „Je příjemné vidět tu tolik lidí, kteří si hokejbal užívají. V Česku je krásně. Počasí je pěkné a lidi příjemní, zatím je všechno super,“ pochvaluje si kapitán libanonského celku.