Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Haiti jede! Po výhře nad Brity si stále drží turnajovou neporazitelnost

5. 6. 2017 | Johan Čáp
V malé hale se pokračovalo v nabitém pondělním programu i souběžně se zápasem s českým zastoupením, který se hrál doslova o pár metrů vedle. Avšak na divácké kulise to prakticky nebylo znát, neboť přímý souboj o postupové místo do osmifinále hraný v rámci skupiny B3 přilákal taktéž mnoho fanoušků. Velká Británie má totiž v Pardubicích stejně jako Haiti mnoho oddaných příznivců. A právě borci z ostrova Hispaniola znovu ukázali, že jsou možná největším překvapením B-poolu. Už od první třetiny Brity výrazně přehrávali ve většině herních činnostech, což jen potvrdili dvěma slepenými góly hned v první třetině, na něž už jejich soupeř celý zápas jen těžko reagoval. Haiti si si tak nakonec celkem lehce udrželo náskok ze začátku utkání, čímž se může radovat ze čtvrté výhry na turnaji, během něhož ještě nepoznalo pocit porážky.
 

Ohlasy

Robert Haddock (trenér Haiti): Utkání jsme odstartovali velmi dobře. Bohužel jsme ale měli problém s disciplínou a dovolili jsme soupeři vrátit se do zápasu. Naštěstí jsme hráli dobře v oslabení. Proti Francii, našemu příštímu soupeři, se pokusíme zlepšit naši disciplínu, protože Francie umí přesilovky velmi dobře. Pokud se nám to povede, jsem si jistý, že můžeme zvítězit.

Stuart Wilson (trenér Velké Británie): Jsme samozřejmě s výsledkem výrazně nespokojeni. Teď náš výkon ale musíme hodit za hlavu... Důležité pro nás teď bude soustředit se na zítřejší zápas s Kajmanskými ostrovy a hlavně na zbytek duelů, které nás na šampionátu ještě čekají, neboť právě v těchto zápasech se rozhodne o našem celkovém dojmu z probíhajícího mistrovství.