Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Turnaj žen odstartoval! Američanky zdolaly Italky až po nájezdech

3. 6. 2017 | Johan Čáp
První utkání ženského turnaje obstaralo střetnutí Itálie a Spojených států amerických, tedy týmů, které ještě nikdy nezískaly na turnaji medaili. Dle jejich předchozích umístění na světových šampionátech se mohl očekávat vyrovnaný zápas, což se do puntíku potvrdilo. Parádní ofenzivní pojetí, špičkové výkony brankářek a dravost obou týmů udělaly z utkání reklamu na ženský hokejbal. Avšak góly začaly padat až ve druhé třetině, když italské vedení 1:0 zajistila krásnou akcí Mormileová. Tento stav platil i přesto, že celou závěrečnou periodu Američanky nepřetržitě italskou obranu presovaly, avšak nakonec ani ona nezůstala neomylná. Jednu minutu a dvacet sekund před koncem základní hrací doby se při power-play trefila za velké euforie Stewartová, čímž poslala utkání do nájezdů. V nich se trefily dvakrát hráčky USA, na jejich konto tak putuje o bod víc než Italkám.
 

Ohlasy

Cherie Stewartová, útočnice USA: Jsme nadšené. Samozřejmě tu byla trošku nervozita nebo možná očekávání u obou týmů, ale postupem času a po těch dvou třetinách jsme docela nabraly sebevědomí. Chtěly jsme hrát naši hru a vyrovnat skóre. Akorát nám to trvalo trochu déle, než jsme se dočkaly. Bavily jsme se před tím vhazováním, obyčejně takhle střílím z levého kruhu. V podstatě jsme chtěly jen vyhrát buly a dostat míč na branku, nic komplikovaného.

Rick DiBiase, hlavní trenér týmu Itálie: Mé svěřenkyně odehrály většinu zápasu výborně, pouze jsme zaspali v poslední minutě třetí třetiny. Ale jsem s bodem spokojený, oceňuji hlavně naši brankařku. V takovýchto zápasech potřebujeme její špičkové zákroky. Jsem na její dnešní výkon hrdý.