Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Slovenky na úvod mistrovství zdolaly Kanadu, atraktivní podívanou ovládly 2:1

3. 6. 2017 | Klára Petrásková
Druhé klání ženské části mistrovství světa bylo na programu sobotního odpoledne a duel mezi Slovenskem a Kanadou rozhodně měl divákům co nabídnout. Zaplněná malá hala Tipsport areny viděla v úvodní třetině především nápor Kanaďanek, Slovenky ale i díky výborně chytající Zuzaně Tomčíkové jejich tlaku odolaly. A naopak to byly právě ony, kdo se v úvodu prostřední periody díky samostatnému úniku a využité přesilovce dostal do vedení. Ještě do druhé sirény to ale bylo už jen o jednu branku, neboť zámořské hráčky taktéž únikem potrestaly mezeru ve slovenské obraně. Těsný jednogólový náskok pak Slovenky dokázaly ubránit i celou závěrečnou patnáctiminutovku a na úvod turnaje si tak připsaly plný bodový zisk.
 

Ohlasy

Beáta Rišianová (trenérka Slovenska): Holky se snažily, vydaly ze sebe maximum. Byly disciplinované a snažily se, zahrály dobře. Také nás podržela brankářka. Byla skvělá, stejně jako všechny holky. Myslím, že rozhodující byl druhý gól, po něm jsme se už jen snažily vedení udržet.

Jamie Lee Rattrayová (útočnice Kanady): Bylo to docela dobré, samozřejmě šlo o první zápas turnaje. Ony mají silný tým, hrají spolu výborně a jsou dobré do obrany, takže to byl kvalitní zápas. Určitě bychom rády vyhrály, ale i tak to pro nás byl docela dobrý start do turnaje. Musíme se tím nastartovat. První zápas je vždycky nejtěžší, protože se ještě postupně poznáváte a sehráváte. Teď se moc těšíme na další utkání.