Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Švýcaři obraty umí! Po Portugalcích jej zvládli i proti Italům

4. 6. 2017 | Johan Čáp
Utkání skupiny A2 mezi italským a švýcarským výběrem bylo z pohledu vývoje tabulky klíčové pro předběžné odhady o nasazení celků do play-off. Proti všem předpokladům se však dvoubrankového vedení v zápase během úvodních tří minut ujali Italové, tedy manšaft, který obdržel v pátek dvanáct branek od české reprezentace, dvojnásobek oproti švýcarské „šestce“ v úvodní den šampionátu. Hráči ze země helvétského kříže vedeni slovenským koučem Tiborem Kapánkem však znovu ukázali, jak zvládají těžké momenty, neboť dokázali vývoj zápasu, podobně jako v pátek proti Portugalcům, obrátit doslova vzhůru nohama, když dokázali Italům nakonec nasázet šest branek. Švýcarský tým si tímto výsledkem zvýšil šance na klidný postup do osmifinále.
 

Ohlasy

Yannick Sterchi (nejlepší hráč Švýcarska): Prohrávali jsme 0:2, skoro stejně jako v sobotu, kdy to bylo dokonce 0:3. Ale vrátili jsme se. Důležitý byl první gól, díky němu jsme byli zpátky ve hře. Nejsem schopný říct, proč se nám tak nedaří začátky zápasů. Bavíme se o tom na hotelu, na mítincích před zápasy, ale zkrátka nevím. Musíme se nad tím ještě zamyslet a najít odpověď. Každé mistrovství začínáme špatně a pak se zlepšujeme, tak uvidíme, jak se nám to povede letos.

Michael Iustini (trenér Itálie): Nemyslím si, i po zkušenosti z tohoto zápasu, že známá fráze o tom, že nejhorší je ve sportu vedení 2:0, by byla až tak pravdivá. Jenomže v našem případě jsme si prohru způsobili sami, nehráli jsme celou dobu naplno. Avšak hlavní důvod prohry vidím spíš ve velkém množství vyloučených, musíme tento aspekt do dalšího zápasu zlepšit. Náš tým je ale pořád mladý a relativně nově složený, hráči i realizační tým jsou z celého světa, takže proti Švýcarům to byl teprve druhý společný zápas. I tento fakt se musí vzít v potaz.