Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

První branka, první výhra. Britky bojovaly a pokořily Italky 1:0

5. 6. 2017 | Klára Petrásková
Ke třetímu mistrovskému zápasu nastoupily v pondělí ženské týmy Velké Británie a Itálie. Ani jeden z celků nezískal v předchozích duelech výhru, Italky však měly alespoň bod za prohru v nájezdech. Od samého začátku bylo utkání vyrovnané a především hodně bojovné a bylo jasné, že v něm budou rozhodovat maličkosti. A právě onen rozhodující moment přišel na řadu v 19. minutě. Becky Kasnerová se po střele dokázala nejrychleji zorientovat v italském brankovišti, doklepla míček do sítě a vstřelila tak vůbec první gól Britek na letošním šampionátu. Ten se nakonec také ukázal být jako rozhodující, poněvadž Britky dokázaly urputnou obranou dotáhnout duel až ke tříbodovému vítězství.
 

Ohlasy

Becky Kasnerová (útočnice Velké Británie): Holky se učily. Zápas jsme vzaly v pozitivní učební vlně. Myslely jsme na chyby, na jejich nápravu, na čistou hru. Hrály jsme dnes velmi pěkný hokej. Máme skvělý tým.

Alicia Furlettiová Blombergová (útočnice Itálie): Byl to dobrý zápas. Vždycky rády hrajeme proti Velké Británii, protože mají dobrý tým a jsou tam skvělí lidé. Dnes hrály velmi bojovně a proto i vyhrály. Myslím, že oba týmy odehrály skvělý zápas a měly dobré střely, ale bylo to velmi vyrovnané utkání. Bylo to o jednom gólu.