Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Slovenky po dvou porážkách zabraly a porazily hladce Britky

6. 6. 2017 | Vít Trubička
V tomto utkání diváci museli na první vstřelenou branku čekat až do poloviny druhé třetiny. Oba týmy sice měly nadějné šance, brankářky však předváděly dobrý výkon. Jako první se prosadil slovenský tým, který své vedení šest minut poté ještě navýšil. Do třetí třetiny se tedy vstupovalo za stavu 2:0 pro Slovenky, které překonaly britskou gólmanku ještě dvakrát a radují se z výhry 4:0.
 

Ohlasy

Megan Quigley (brankářka Velké Británie): „Bylo to těžké, ale všechny dohromady jsme táhly za jeden provaz jako jeden tým. Takový tlak je náročný i na psychiku, ale hodně pomáhá, když před sebou máte takovou skvělou partu hráček jako já. Snažím se makat pro ně, protože jim to také nepomůže, když uvidí, že je brankářka nervózní. Pokaždé když jdu hrát, snažím se pro ně podat co nejlepší výkon.“

Diana Görögová (útočnice, Slovensko): Ze začátku bylo pro nás utkání náročné, trochu jsme se nemohly sehrát, ale poté se hra ustálila. Těžko se k tomu můžu vyjádřit, vyhrály jsme, jsme velmi rádi. Chvilkami to vypadalo náročné, měli jsme mnoho pokusů, neproměnily jsme některé šance, ale nakonec to pro nás dopadlo úspěšně. Těšíme se z výhry, zase jsme se posunuly dál a něco se naučily.