Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Překvapení se nekoná. USA vstoupily do turnaje vítězně

2. 6. 2017 | Johan Čáp
O pátečním dopoledni odehrály svůj první zápas na turnaji další dva mančafty. Ve druhém utkání „české“ skupiny A2 se totiž proti sobě postavil tým úřadujících vicemistrů světa ze Spojených států amerických a každým rokem se zlepšující portugalský výběr. V úvodu duelu vše nasvědčovalo tomu, že rozložení sil zůstane v zažitých kolejích, neboť Američané nebyli daleko navýšení svého jednobrankového náskoku, a ze zápasu se tak mohla stát čistě formalita. Avšak Portugalci se zažitým stereotypům o nepoddajné americké „mašině“ vzepřeli! Stopku velkému překvapení si však nakonec dali sami hráči z Pyrenejského poloostrova, když svou nedisciplinovaností ve třetí třetině nabídli soupeři dvě tutové šance, které už tým takového kalibru, jako je USA, nezahazuje.
 

Ohlasy

Alex Bovoletis (trenér Portugalska): Odehráli jsme opravdu pohledné utkání, ve kterém hrály klíčovou roli přesilovky a častá vyloučení na obou stranách. Soupeř využil početní výhodu pěti proti třem, ve které získal několik šťastně odražených míčků, což nakonec utkání rozhodlo. Na mé poměry jsme hráli až moc agresivně, což byl také jeden z důvodů naší porážky.

Cory Herschk (trenér USA): S Portugalskem je to vždycky boj. Moc vás nepouštějí k brance a nedávají vám prostor, abyste využili svoji rychlost, navíc se vás pokoušejí nachytat. Šlo o to, abychom vydrželi. Jakmile jsme udrželi tempo do třetí třetiny, dostali jsme přesilovky a dokázali je využít. Přesilovky jsou v téhle hře rozhodující. Jsme šťastni, že máme první vítězství.